O chebské zdravotníky už se starají terapeuti. Generál Pavel teď míří s pomocí do Klatov

Stačily necelé dva týdny a první sbírka na osobní psychologickou péči pro zdravotníky už úspěšně pomáhá. Projekt #dejmesilu na podporu lékařů a sester v chebské nemocnici, který spustil generál Pavel, už pomáhá přímo na místě. Další pomoc teď iniciativa organizuje pro zdravotníky v Klatovech.

Během 10 dní přispěli lidé na chebské zdravotníky přes 100 tisíc korun. Za to iniciativa Spolu silnější společně s lokálním Komunitním osvětovým společenstvím zajistila dvouměsíční péči přímo v chebské nemocnici. Terapeuti už jsou s lékaři a sestrami v kontaktu a budou za nimi následující 2 měsíce několikrát týdně docházet přímo do nemocnice.

„Lékaři a sestry v přetížených nemocnicích vedou bitvu za nás všechny. Dělají rozhodnutí o životě a smrti. Jsou pod obrovským stresem. Z vlastní zkušenosti vím, co s psychikou člověka udělá dlouho trvající stres,“ řekl ke sbírce generál Pavel.

Ten chce nyní obdobnou pomoc zorganizovat i v nemocnici v Klatovech. I tam je situace velmi vážná. Také v Klatovech chce generál Pavel ve spolupráci s regionální pobočkou ADRA zajistit osobní péči lékařům a sestrám přímo tam, kde pracují. 

„Chceme také, aby zdravotníci mohli navázat s terapeuty dlouhodobý vztah, aby si byli nablízku i po opadnutí největších problémů; nahromaděný stres a vyčerpání z tak těžkého boje je třeba léčit dlouho, proto je důležitý osobní kontakt a o něj nám jde v naší sbírce nejvíce“ uzavřel generál Pavel.

Ani já nechci stát stranou

Generál Pavel spojuje experty i aktivní občany. Na této misi mu každá pomocná ruka přijde vhod. Přidejte se a pomozte nám organizovat různá setkání a další aktivity. Zapojit se může i vaše firma či organizace. Sdílejte s námi své zkušenosti a přispějte k řešení současných problémů i lepší přípravě země na budoucí krize.
 

Chci přispět na sbírku

Přispějte těm, kteří pomáhají během krize ostatním. Čelíme vážným problémům s mimořádnými zdravotními, sociálními a ekonomickými dopady.
Řešení nemůžeme nechat jen na státu.
Peníze od vás proto zasíláme co nejrychleji tam, kde je jich nejvíce potřeba.


 

Petr Pavel

Armádní generál ve výslužbě, bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a předseda vojenského výboru NATO. Dnes se věnuje přednáškám a besedám s občany a s cílem dále pomáhat posilovat českou společnost, aby byla soudržná a nerozdělovali ji vnitřní konflikty, založil spolek Pro bezpečnou budoucnost.